Τετάρτη 28 Οκτωβρίου 2009

Λαμία-Φοίνικας Σύρου 3-0

Σε εξ αναβολής αγώνα για την 2η αγωνιστική, ο ΓΣ Λαμία κέρδισε τον Φοίνικα Σύρου με 3-0 σετ (25-11, 25-14, 25-18) σε 64', παρουσία 1200 φιλάθλων στο Χαλκιοπούλειο. ΓΣ Λαμία (Ανδρεόπουλος): Μαρούλης 6, Τόπελ 20 (15/22 επιθ., 2 μπλοκ, 3 άσσους), Κόμελ 10 (9/15επιθ. 1 άσσο), Ρόλιτς 5 (5/7 επιθ.), Πελεκούδας 4 (3 μπλοκ, 1 άσσο), Σφενδυλάκης 4 (3/3επιθ. 1 μπλοκ), Παπαδημητρίου λίμπερο 82% υποδοχή, 45% άριστες, Ανάγνου. Φοίνικας (Dragiev): Αλεξάντερ 2, Βέμπερ 10 (8/21 επιθ.), Πέρεζ 8 (8/18επιθ.), Σκοτ 4, Χριστοφορίδης 3, Πούλης, Δαρίδης λίμπερο 59% υποδοχή 45% άριστες, Αρβανίτης, Γεροβασιλείου, Αλεξίου, Μαραγκός, Αναστασίου.

Η ομάδα του Δημήτρη Ανδρεόπουλου επικράτησε σε περίπου μία ώρα του Φοίνικα Σύρου με 3-0 σετ, πετυχαίνοντας αρκετά εύκολα την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα. Όσον αφορά τους νησιώτες, ήταν ουσιαστικά ωσεί παρόντες στο γήπεδο, γνωρίζοντας φυσιολογικά την τρίτη τους ήττα σε ισάριθμα ματς.

Τα σετ: 25-11, 25-14, 25-18.