Δευτέρα 31 Μαρτίου 2008

Κρίστιανσον: "Κρατάμε το αποτέλεσμα"

Στη νίκη- πρόκριση αλλά και την ικανότητα της ομάδας να ανατρέψει το εις βάρος της σκορ καθώς βρέθηκε να χάνει με 2-0 σετ και να κερδίσει τελικά τον αγώνα με 3-2 στάθηκε ο προπονητής του Ηρακλή Άντερς Κρίστιανσον ο οποίος τόνισε: «Οι παίκτες δεν είναι μηχανές. Καθ όλη τη διάρκεια της χρονιάς δεν έχασαν πολλά σετ. Δυστυχώς όταν δεν σέβεσαι τον αντίπαλο μπορεί οποιαδήποτε στιγμή να την πάθεις. Η Κηφισιά έπαιξε χθες πολύ καλά. Έπαιξε ελεύθερα ειδικά και μας πίεσε πολύ από τη γραμμή του σερβίς. Θα έλεγα ότι στα δύο πρώτα σετ η αντίπαλος έκανε ελάχιστα λάθη σε αντίθεση με εμάς που χάσαμε πολλά σερβίς και είχαμε πολύ χαμηλά ποσοστά στην επίθεση. Το θετικό και αυτό πρέπει να κρατήσουμε από αυτό το παιχνίδι είναι ότι κατορθώσαμε εκεί που χάναμε με 2-0 να γυρίσουμε το εις βάρος μας σκορ να πάρουμε τη νίκη. Από το τρίτο σετ και μετά βελτιώσαμε την απόδοση μας σε όλους τους τομείς. Κάναμε λιγότερα λάθη, ο Κράβαρικ και ο Σμαραγδής ανέβασαν κατακόρυφα την απόδοση τους και οδήγησαν μαζί με τους συμπαίκτες τους ομάδα στην ανατροπή».