Κυριακή 24 Φεβρουαρίου 2008

Μεγάλες νίκες για Μίλωνα, Εθνικό Αλεξ.

Εντυπωσιακός ο Μίλωνας, πέτυχε σπουδαία νίκη εις βάρος της ΑΕΚ )3-0)και απέκτησε το προβάδισμα στη μάχη της παραμονής.
Οι γηπεδούχοι σ’ όλα τα σετ κατάφερναν μετά το πρώτο τεχνικό τάιμ άουτ να παίρνουν μια σημαντική διαφορά, χωρίς ποτέ η Ένωση να μπορέσει να ανατρέψει την κατάσταση.
Τα σετ: 25-20, 25-17, 25-18

Κηφισιάς - ΓΣ Λαμία 1-3

Η Λαμία ήταν η νικήτρια στον αγώνα με τον οποίο άνοιξε η αυλαία της 18ης αγωνιστικής στην Α1 ανρών. Μόνο στα δύο πρώτα σετ μπόρεσε ο ΑΟ Κηφισιάς να κοντράρει την Λαμία, αφού μετά το 1-1 οι φιλοξενούμενοι έχοντας σε εξαιρετική μέρα τον Αντώνη Τσακιρόπουλο και τον Ολέκσι Γκάτιν πήραν δίκαια τη νίκη.
Τα σετ: 22-25, 25-21, 17-25, 15-25

Εθνικός Αλεξανδρούπολης - ΠΑΟΚ 3-1

Ο Εθνικός αν και έχασε το πρώτο σετ, κατάφερε τελικά να κερδίσει μετά από μεγάλη μάχη τον ΠΑΟΚ και με το υπερπολύτιμο τρίποντο που κατέκτησε βγήκε για πρώτη φορά εκτός ζώνης πλέι άουτ (εκεί που πλέον βρίσκεται ο Δικέφαλος του Βορρά).
Τα σετ: 21-25, 25-22, 25-22, 25-23

ΕΑ Πατρών - Πανελλήνιος ΓΣ 3-0

Το αήττητο σερί της ΕΑΠ Λουξ συνεχίζεται. Η ομάδα του Γιώργου Χριστόπουλου στα δύο πρώτα σετ συνάντησε σημαντικές δυσκολίες από τον μαχητικό Πανελλήνιο, αλλά είχε τις λύσεις στα κρίσιμα σημεία.
Τα σετ: 27-25, 25-21, 25-17